Třídní noviny‎ > ‎

Náš výlet do Hostýnských vrchů

přidáno: 9. 6. 2016 4:58, autor: Tereza Kunovská   [ aktualizováno 10. 6. 2016 2:17 ]
   Začátkem června se naše a pátá třída zúčastnila třídenního školního výletu na Tesák. Byli jsme ubytováni v chatkách, které byli sice staré, ale místa pro všechny v nich bylo dost. Náš výlet byl hlavně turistický. První den nás čekal výšlap na nedaleký Troják, kde jsme byli nadšeni z houpaček a průlezek před restaurací a vyřádili se všichni, hlavně  na té největší, která je pro osm dětí. Poté následoval oběd v místní restauraci a hodinový bowling. Nejlepší hráči byli naši Péťové - Sekula a Koubek a z páťáků Tomáš Czyž. Všichni měli možnost si zahrát a někteří využili i kulečník nebo stolní fotbálek. Během naší hry se venku strhla bouřka a padaly i kroupy. A než jsme dohráli, svítilo opět sluníčko, které nás doprovázelo na cestě zpět. Po návratu na chatu jsme měli osobní volno, které někteří využili opět sportováním, procházkou do lesa či vyřezáváním turistických holí nebo odpočinkem na chatce.
   Druhý den nás čekala opět túra a to na velmi známé a navštěvované místo Sv. Hostýn. Zde jsme navštívili místní kostel a ve stáncích nakoupili dárky pro rodiče i kamarády. Někteří z nás nabrali na zpáteční cestě svatou vodu do lahví, aby potěšili i prarodiče. Cesta na Hostýn byla pro některé velmi náročná a namáhavá, ale nakonec to zvládli všichni a bez úrazu. Po návratu měli někteří i sílu opět vyběhnout na hřiště a zahrát si fotbal či zaskákat na trampolíně. Oba večery jsme trávili u ohně opékáním špekáčků, zpěvem a povídáním nebo hraním her. Dřevo na oheň jsme nanosili z lesa a někteří se nezalekli i práce s ruční pilou a nařezali spoustu dřeva. Nejlepšími byli Petr S. a Johanka. Druhý večer jsme chtěli vyrazit na noční procházku do lesa a na Stezku odvahy, ale počasí nám v tom zabránilo. Spustil se déšť a pršelo dlouho do noci. No nevadí, snad někdy příště. Poslední den nás čekalo balení, úklid chatek a cesta přes Bystřici pod Hostýnem, kde jsme utratili poslední peníze a příjemně unaveni jsme se vraceli domů. Někteří sice s odřeninami a modřinami nebo rozlepenými a rozšlapanými botami, ale hlavně že se nikomu nic nestalo. Na závěr jsme byli odměněni sladkostí, která na nás měla čekat v nedalekém ztrouchnivělém dubu při Stezce odvahy.A pak už jen poslední foto před Chatou pod Tesákem a hurá domů :D .
   Za oba dny jsme našlapali přes 30 km, kochali se krásami přírody, výhledy na hory a hlavně si užili zábavy se spolužáky. Výlet se nám všem móóóc líbil a těšíme se na další.
   A jak jsme si náš výlet do přírody užili, můžete vidět v přiložené prezentaci fotek.

Výlet na Tesák

za třídu napsali Tereza Kunovská a Johana Kutálková