AKTUÁLNĚ‎ > ‎TŘÍDNÍ NOVINY‎ > ‎

Postcrossing

přidáno: 14. 2. 2015 7:49, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 18. 2. 2015 2:45 ]
Od listopadu se naše třída zapojila do POSTCROSSINGU. Je to speciální program, který umožňuje posílání pohlednic mezi lidmi z celého světa. Na stránkách POSTCROSSINGU jsme si zřídili účet a od té doby posíláme pohlednice lidem, které nám vybere počítač. Komunikujeme v angličtině, jednak si ji procvičujeme, jednak se při překladu textů na pohlednicích nebo na profilech jejich odesílatelů učíme nová slovíčka. Už pět našich pohlednic bylo označeno za FAVOURITE, což znamená OBLÍBENÉ. Jsme rádi, že se naše pohlednice líbí.

Došlé pohlednice nejen překládáme, ale také vystavujeme na chodbě ve škole, navíc si v mapě označíme místa, odkud pohlednice dorazi. Tím se učíme orientaci na mapě a to by se nám mohlo hodit zase v zeměpisu.

K 14. únoru jsme zatím poslali  9 pohlednic: do USA, Číny, Německa, Holandska, Ruska a Finska, dohromady urazily 24 084 km.
Obdrželi jsme také 9 pohlednic, ty urazily 47 972 km, protože přišly z větší dálky - z Německa, Japonska, Taiwanu, Ruska, USA a Číny.
další 3 pohlednice jsou na cestě.

POSTCROSSING je zajímavý a zatím nás baví.

Prezentace naší práce na chodbě školy

2015-02-17