AKTUÁLNĚ‎ > ‎TŘÍDNÍ NOVINY‎ > ‎

Pitný režim je důležitý - 100% ovocné šťávy v naší škole

přidáno: 12. 10. 2013 13:07, autor: Alena Lukačovičová   [ aktualizováno 12. 10. 2013 13:07 ]
Naše škola začíná programově pracovat na zdravé výživě a zabezpečujeme pitný režim všem žákům, zejména pak těm, kteří nápoje buď nenosí nebo je zapomenou doma. Myslíme tím zdravé nápoje. Nezáleží totiž jen na tom, kolik toho člověk vypije, ale také na tom, co pije.

Pitná čistá voda je v naší škole k dispozici z každého kohoutku! Může si ji napustit, kdo chce a kdy chce. Nyní si mouhou žáci o přestávce (po 2. a 3. vyuč. hodině) koupit 2 dl stoprocentní ovocné šťávy za 6,- Kč (bez konzervatů, barviv, přidaného cukru atd.). Potřebují jen 1/2 l plastovou láhev, aby si načepovanou šťávu bez úhony přenesli do třídy, kde si ji mohou vypít nebo, bude-li jim připadat sladká, zředit vodou. Šťávy jsou lisované z čerstvého ovoce podle toho, jaké ovoce právě dozrává, a tak si mohou nyní děti zvolit buď čisté jablko, nebo jablko s broskví, jablko se švestkou nebo jablko s červenou řepou. Teď už jen zbývá dětem vysvětlit, že nejde o žádný reklamní trik, ale o obohacení stravy o řadu vitamínů. Zdraví každého člověka je v jeho rukou. Zdraví vašich dětí je ve vašich rukou.

přidáno: 24. 9. 2013 5:32, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 1. 10. 2013 5:34 ]